Transport zwłok z zagranicy - współpraca

Zakłady Pogrzebowe w Polsce, Usługi Pogrzebowe w Polsce - wszystko w jednym Miejscu

360 kwater jest obecnie nieopłacona. Jeżeli rodziny szybko nie uregulują należności, zarządca usunie groby, żeby zrobić miejsce dla kolejnych pochówków.

Zakłady Pogrzebowe, Firmy Pogrzebowe, Domy Pogrzebowe w Polsce

Zarządca cmentarza na polecenie gminy rozpoczął już znakowanie nieopłaconych grobów. Na nagrobkch pojawiły się żółte nalepki z informacją o tym, że są one przeznaczone do likwidacji. Widnieje na nich także numer telefonu i prośba o kontakt z zakładem pogrzebowym.

- Jeżeli nikt z opiekunów się do nas nie zgłosi, to grób będzie po prostu zlikwidowany. Musieliśmy podjąć takie kroki, ponieważ na cmentarzach zabrakło miejsc.

Problem w Krapkowicach jest poważny. Miejsc na pochówek nie ma, ani na cmentarzu parafialnym, ani komunalnym, gdzie znajduje się obecnie ok. 5 tys. nagrobków. Z tego powodu rodziny zmarłych często decydują się grzebać ciała piętrowo w jednej mogile - dopisują jedynie dane bliskich do płyt nagrobnych.

Żeby rozwiązać doraźnie kłopoty związane z brakiem miejsc, wydział gospodarki komunalnej krapkowickiego urzędu nakazał zarządcy cmentarza likwidację starych grobów, które nie są opłacone i nikt się nimi nie opiekuje. Ten wziął pod lupę ok. 360 miejsc. Zgodnie z przepisami są to kwatery, w których ciała spoczęły ponad 20 lat temu.

- Po takim czasie dzierżawa miejsca pochówku wygasa i należy ją przedłużyć - tłumaczy Krzysztof Krajewski, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej. - W przypadku grobu pojedynczego jest to koszt 330 zł na kolejnych 20 lat.

Żeby rozładować nieco ścisk na cmentarzu zakład pogrzebowy buduje tam ponadto kolumbarium, gdzie będzie można złożyć prochy bliskich. Urzędnicy przyznają jednak, że rodziny zmarłych będą z niego korzystać raczej rzadko, bo w Krapkowicach nie ma takich tradycji i potrzeba czasu, żeby ludzie przekonali się do kolumbarium.

 

Problem braku miejsc na groby może rozwiązać tylko budowa nowego cmentarza. W związku z tym urzędnicy komunalki zlecili przeprowadzenie odwiertów w różnych częściach gminy, żeby sprawdzić, gdzie gleba będzie się nadawać do grzebania ciał. Obiecujące wyniki wyszły w Krapkowicach obok osiedla Sady, przy ul. Limanowskiego oraz w Steblowie w miejscu, gdzie dziś znajduje się pole golfowe.

- Lokalizacja przy osiedlu Sady wydaje się być najlepsza pod budowę cmentarza - uważa Witold Rożałowski, przewodniczący rady gminy. - Znajduje się poza miastem, więc nie powinna przeszkadzać mieszkańcom.

Jeżeli urząd wybierze tamtą lokalizację, musi liczyć się z dodatkowymi kosztami - teren trzeba będzie odkupić od lasów państwowych, a ponadto znajduje się tam sporo drzew do wycinki. Dlatego gmina rozważa także drugą lokalizację - przy ulicy Limanowskiego, na terenach które początkowo były przewidziane pod inwestycje.

- Będziemy dyskutować o tej sprawie z burmistrzem i radnymi - dodaje Rożałowski.
Zgodnie z przepisami cmentarz musi być oddalony od rur wodociągowych przynajmniej o 50 metrów. Jeżeli mieszkańcy korzystają z przydomowych studni, to odległość ta zwiększa się do 150 metrów.

Gminni urzędnicy chcą uporać się w tym roku z przygotowaniem dokumentacji - trzeba zaprojektować nie tylko miejsca dla grobów, ale także parking i zaplanować ewentualnie budowę kaplicy. Prace przy tworzeniu nowego cmentarza ruszą dopiero w przyszłym roku. Inwestycja pochłonie kilka milionów złotych.

 

.

14-05-2012 mirek polo

Zakłady Pogrzebowe Opinie

Usługi Pogrzebowe Opinie

Poznaj opinie o zakładach pogrzebowych w Polsce

Zakłady Pogrzebowe w Polsce, Usługi Pogrzebowe w Polsce, Firmy pogrzebowe w Polsce

Dodaj komentarz

Ostatnie opinie firm

Informacje

Nowości

Zarządca cmentarzy komunalnych w Oławie
12-02-2024
Zarządzanie miejskimi nekropoliami w naszej lokalności pozostaje...
14-05-2012
360 kwater jest obecnie nieopłacona. Jeżeli rodziny szybko ...
03-01-2012
USTAWA z dnia 26 maja 2011 r.
Zamiast kremacji - Upłynnianie
08-09-2011
Jedna z brytyjskich firm zainstalowała w domu pogrzebowym n...
Powstanie krematorium zwłok w Bydgoszczy
02-09-2011
Budowa spopielarni zwłok rozpoczęła się w gminie Białe Błota k. ...
Najpierw msza, potem kremacja. Kościół chce zmienić pogrzebowe zwyczaje
12-08-2011
Jeżeli msza pogrzebowa, to ciało ma być w trumnie. Kremować możn...

Pomoc w razie śmierci

OSTATNIO DODANE FIRMY

Memento Mori - Transport zwłok do Polski
Memento Mori to firma z wieloletnim doświadczeniem, specjalizują...
Szczegóły firmy

Dom Pogrzebowy Nadzieja Warszawa
Dom Pogrzebowy Nadzieja w Warszawie to miejsce, gdzie troska, sz...
Szczegóły firmy

Zakład Usług Pogrzebowych Aaron
Zakład usług pogrzebowych Aaron z Bogatyni oferuje: Kompleksowe...
Szczegóły firmy

Zakład Pogrzebowy Wróbel & Syn
Doświadczenie jakie zdobyliśmy w trakcie prowadzania domu pogrze...
Szczegóły firmy

Zakład Pogrzebowy JG24 Sp. zo.o.
CAŁODOBOWY ZAKŁAD POGRZEBOWY JG24 świadczy usługi na najwyższym ...
Szczegóły firmy
Hasło: Ciałopalenie

Rytuał pogrzebowy, polegający na spalaniu zwłok zmarłych. Popioły zebrane w urnie (popielnicy) grzebano w tzw. grobach popielnic...

Jaka jest najskuteczniejsza reklama firmy pogrzebowej

w internecie
w prasie
w okolicach cmentarza
bilbordy
Reklama - Dla mediów - Zasady pisania opini  - Certyfikat - Nota prawna - Regulamin

Usługi Pogrzebowe w Polsce

Domy Pogrzebowe w Polsce- Firmy Pogrzebowe w Polsce - Zakłady Pogrzebowe w Polsce

Portal Pogrzebowy Firmypogrzebowe.info został stworzony szukających usług pogrzebowych na terenie Polski.

Zakłady pogrzebowe Opinie | Firmy pogrzebowe Opnie | Domy Pogrzebowe Opinie

Nasz serwis internetowy powstał z myślą i mając na celu możliwość wymiany opinii o firmach pogrzebowych na terenie Polski. Często zdarza się, że potrzebujemy wskazówki, którą spośród firm pogrzebowych wybrać na terenie Polski. W takich momentach szukamy takich informacji wśród rodziny oraz znajomych. Jeśli nikt z naszego otoczenia nie jest nam w stanie polecić nam firmy pogrzebowej lub kamieniarskiej itp. Niestety musimy kierować się przeczuciem i wybrać firmę w ciemno. W naszym serwisie dajemy konsumentom znalezienia opinii o zakładach pogrzebowych, zakładach kamieniarskich, kwiaciarniach, firmach zajmujących się międzynarodowym transportem zwłok z zagranicy oraz innym firmom związanych z pogrzebami. Nasza działalność ma na celu zarówno ułatwienie dostępu do opinii o polskich firmach, jak też stymulowanie podnoszenia jakości świadczonych przez nie usług. Ogółem firm stosują opinie na własnej stronie internetowej, mając tylko dostęp ich właścicieli lub administratorów stron I publikując tylko te opinie które są dla nich wygodne. My dajemy Państwu możliwość dodania opinii tej pozytywnej i negatywnej. Jeżeli nie znaleźliście Państwo firmy której chcieli byście umieścić opinię prosimy napisać do nas podając nazwę firmy, miasto lub stronę internetową.  

Zakłady Pogrzebowe w Polsce, Usługi Pogrzebowe w Polsce, Firmy pogrzebowe w Polsce, Domy pogrzebowe w Polsce